Nasz Oddział

Małopolski Oddział Wojewódzki w Krakowie

Aktualności

Uczestnicy Forum na Rzecz Onkologii pytają o swoje prawa

08-02-2016

5 lutego br. w związku ze Światowym Dniem Walki z Rakiem Małopolski Odział NFZ był uczestnikiem 1 Forum na Rzecz Onkologii zorganizowanego przez Stowarzyszenie Unicorn.

Gospodarzami Forum byli Barbara i Jerzy Stuhrowie. Wśród panelistów oprócz księdza Jana Kaczkowski, prof. Krystyny de Walden-Gałuszko, dr. Mariusza Wirga był również Tomasz Filarski – kierownik działu skarg i wniosków, który mówił o prawach pacjenta, relacjach między pacjentem a lekarzem,  prawie pacjentów do poszanowania godności, do zrozumiałej komunikacji, a także o zasadach, jakie obowiązują w związku z leczeniem pacjentów onkologicznych w ramach ubezpieczenia zdrowotnego.

W trakcie trwania forum działało również stanowisko MOW NFZ, gdzie pacjenci mogli założyć konto w ZIP oraz wyjaśnić wątpliwości związane z zasadami udzielania świadczeń, swoim statusem ubezpieczenia. Pytania dotyczyły karty DiLO i szybkiej diagnostyki onkologicznej, leczenia uzdrowiskowego w trakcie terapii nowotworowej, refundacji wyrobów ortopedycznych, prawa do świadczeń. 

Stanowisko mobilne ZIP- kobieta siedzi przy stoliku, obok przechodzi mężczyzna

Stanowisko mobilne ZIP- kobieta siedzi przy stoliku, obok przechodzi mężczyzna

Wszystkie aktualności