Dla pacjenta

Najważniejsze informacje, m.in. jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć.

Aktualności

#ŚrodyZProfilaktyką w Małopolskim Oddziale NFZ

09-09-2019

W ramach cyklu Środy z Profilaktyką, Małopolski Oddział NFZ zaprasza na spotkania z pracownikami NFZ i naszymi partnerami w różnych dziedzinach zdrowia. Już 11 września w Katolickiej Szkole Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej wspólnie z naszym partnerem Krakowskim Pogotowiem Ratunkowym będziemy uczyć maluch podstaw pierwszej pomocy.  

Każde dziecko pod wpływem bajek i przygód superbohaterów marzy, aby zostać jednym z nich. Nic tak nie napawa dziecka dumą, jak posiadanie własnej super mocy, którą może być właśnie umiejętność ratowania drugiego człowieka. Nauka pierwszej pomocy od najmłodszych lat to pewność, że w dorosłym życiu dzisiejsze ośmio -dziewięciolatki nie będą czuły strachu lub oporu przed udzieleniem pierwszej pomocy.  

Z badań przeprowadzonych w 2016r. wynika, że tylko 11% dorosłych osób w wieku 35-44 lat odpowiedziało „zdecydowanie tak”- że umiałoby udzielić pierwszej pomocy w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia (badania przeprowadzono przez ARC Rynek i Opinia z grudniu 2016 na zlecenie firmy „Volkswagen”).

Dzieci będą miały również okazję poznać podstawy zdrowiej diety, zasady higieny i dbania o swoje zdrowie. Każdy uczeń, który weźmie udział w nauce pierwszej pomocy otrzyma certyfikat i drobne upominki zwiażane z profilaktyką zdrowotną. 

Warsztaty dla dzieci odbędą się w godz. 10.00 -12.00.

Parnerzy wydarzenia

 Krakowskie Pogotowie Ratunkowe

Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej

Wszystkie aktualności